څوچه پاتي یو افغان وي - تل بدا افغانستان وي   |    تا زنده یک افغان است - جاوید افغانستان است
خبرنامه
NEWSLETTER
ابزار
UTILITIES
ورود به کارگاه
MEMBERS LOGIN
تماس با ما
CONTACT US

رییس جمهور شوقی


رییس جمهور شوقی
مصطفی «عمرزی»

دونالد ترامپ، اولین رییس جمهور امریکاست که به باور اکثریت، با شعار های پوپولیستی، ریاست بزرگ ترین قدرت دنیا را بر عهده می گیرد. ادبیات گفتاری او با رُگ گویی های عوام پسند، رقبایی را از میدان به در کرد که فکر می کردند هرگز حریف خوبی برای آنان نیست؛ اما اجرای کار ترامپ در کاخ سفید، وسعت سوژه ی خبر را آن قدر زیاد می سازد که در گذشته سابقه نداشته است. تقریباً کمتر روزی بوده است که در کنار موضع گیری های سیاسی، خبر، تبصره یا گزارشی از مسایل شخصی رییس جمهور امریکا جنجالی نشود. ماجرا های تفریحی- عشقی رییس جمهور کنونی امریکا در شمار اخباری ست که اگر در گذشته برای او خوب بودند، اکنون دردسر می آفرینند. شکایت دسته ای از زنان که ادعا کرده اند رییس جمهور امریکا، آنان را اذیت جنسی کرده است، در کنار نقش تاجر ثروتمند که در گذشته روی پروژه های زیبایی جنسی طبقه ی اناث، از برنامه های ملکه ی زیبایی تا مثال های دیگر سرمایه گذاری کرده است، حالا از دو جانب او را می فشارند.
اخیراً افشای خبر ارتباط ترامپ با یکی از مشهورترین پورن ستار های امریکا (ستورمی دینیلس)، بار دیگر رسانه هایی جهان را تحریک کرد.
ستورمی دینیلس، اهل کالیفرنیای امریکا و در گروه زنان پورن ستار (MILF)، از زیباترین و مشهورترین بازیگران تجارت پورن شمرده می شود. من، نخستین بار تصویری از او و دونالد ترامپ را در شبکه ی اجتماعی «پن ترست» دیده بودم، اما فارغ نشدم موضوع آن را تعقیب کنم. در نوبت دیگر، رسانه هایی خبری، به ویژه در دنیای مجازی، باعث شدند به تصویر دینیلس و ترامپ مراجعه کنم. این تصویر در سایتی به نام «the smoking gun» پخش شده بود. ظاهراً بسیاری از سایت های خارجی که به زبان های دری و پشتو نشرات می کنند، ترجمه ی نوشته ی همین سایت را با تغییر و تبدیل پخش کرده بودند؛ نوشته ای که در 16 اکتوبر سال 2016 نشر شده بود. اشتراک در مسابقه ی ورزش گلف، توپ رییس جمهور امریکا را به دمن پورن ستار مشهور می برد. لینک و تصویر این ماجرا را ضمیمه ی این مقاله می کنم، اما آن چه جالب است، در دنیایی که آزادی روابط در امریکا، تنگنای رابطه ی جنسی را رفع می کند، اشتیاق در حد مردان پولدار و سرمایه دارانی که هرگز محرومیت جنسی نداشته اند، اگر به شوق و تنوع مربوط نشود، بدون شک به چیز دیگری ارتباط ندارد. تقریباً تکرار به کار، باعث حس عادت می شود، بنابراین تامین ارتباط از حد می گذرد و به ماجرا هایی منتج می شود که حالا از مقام ریاست جمهوری امریکا دریافت می کنیم.
در افغانستان ما که دریافت خبر از جنگ، بحران و سیاست گذاری های دوستان خارجی تقریباً به تکرار و عادت رسیده است، پخش اخبار روسای «شوقی»، بسیار ناخوش نیست. تنوع چنین خبر ها که «دیگر چه گپ هاست»، ما را در شناخت رفتار و فرهنگ هایی نیز کمک می کند که تضاد و تناقض ما برای دریافت برنامه ها و نظریات، اگر از جانب روسای شوقی باشند، نشان می دهند دیگر چه مفاد و ضرر دارند. نوشته ی سایت بالا را بخوانید! اما برای آگاهی بیشتر، می افزایم که صنعت پورن در امریکا، سالانه به مفاد چند میلیارد دالری می رسد و مجریان این تجارت، نه فقط مصروف کار و بار اند، بل این تجارت ابعاد فرهنگی و اعتقادی نیز دارد.
باوجود آزادی های بسیار، اما حیا و عفت که جزو خصایل ذاتی بشری اند، اجازه نمی دهند طیفی که وارد تجارت پورن می شوند، با مشخصات اصلی شناخته شوند. اکثر پورن ستار ها، به ویژه طبقه ی اناث، نام مستعار دارند. ستورمی دینیلس نیز نام مستعار زنی ست که شناختید. او در فستیوال های مختلف ستاره گان پورن از جمله «AVN» که همه ساله برگزار می شود، جوایز زیادی به دست آورده است. در این جشنواره ها، همانند جشنواره هایی که برای بازیگران سینما، القاب و صفات بهترین و خوب ترین ها داده می شود، صفاتی قایل می شوند.
هرچند زننده گی صنعت و تجارت پورن، حتی باعث ایجاد محدویت هایی در غرب شده است، به عبارت دیگر با قانون مندی های بیشتر، چنانی که تن فروشی را از منظر عام برچیده اند، قوانین خاص برای استفاده از محصولات پورن وضع می کنند. مثلاً در کنار محدویت، استفاده از فرآورده های تحریک آمیز جنسی برای سنین پایین تر از 18 سال، اجازه داده نمی شود.
به هر حال، قوانین، باور ها و فرهنگ های رایج در کشور ها، به ویژه در کشور هایی که به زننده گی یا هرزه بودن (پورن) بیش از حد اهمیت نمی دهند، به معنی حق زنده گی شخصی و حریم خصوصی، گروه های مختلفی از مردم را حتی در سنین پایین تر از 18 سال برای استفاده، کار و حتی سوء استفاده، وارد دنیای سکس می کند.
بسیاری از محصولات پورن که در دسته بندی این تجارت نام دارند، مثلاً سکس با خردسالان (TENN) در حدی تولید می شوند که بسیار دیده شده با سوء استفاده ی وحشیانه از دختران و پسران خوردسال، صبغه ی جرمی نیز می یابند.
در خاتمه، این تبصره خالی از شوخی نخواهد بود که در افغانستان که محرومیت جنسی به نام باور و فرهنگ بی داد می کند و عملاً فاز دیگری از انحراف جنسی را به نام استفاده از جنس در برابر جنس (بچه بازی) وسعت می دهند، اخبار تفریحات خارجی، اگر در حد رییس جمهور و مسوولان دولتی خارجی باشند، می توانند برای فعالان فرهنگی و رسانه یی منتقد انگیزه دهند تا از این سوژه نیز استفاده کنند. بر این روال، مشکلات عمومی جوانان ما وقتی به بی نهایت می رسند که می بینیم، اگر دختر اند بی شوهر می مانند و اگر پسر باشند، بی زن. تاثیر این عقده در جامعه ی که عدم توازن دو جنسی ندارد، یعنی تناسب برای مزج عادی است، رجوع به فساد در میان پسران و یا حس نفرت شدید در برابر دیگران و سرنوشت دخترانی که در حسرت شریک زنده گی پیر می شوند، مقوله ی علمی نیز می تواند باشد.
خوب است بی کاران ولگرد مدنی از اخبار روسای شوقی الهام بگیرند تا صنعت تجارت «بچه بازی» که حالا منحصر به فسادکاران سیاسی و تنظیمی شده، آنان را به تطهیر داخلی بکشاند. ویدیو ها و اسناد تصویری زیادی وجود دارند که نشان می دهند، شایقان سیاسی در افغانستان، کم از رییس جمهور ترامپ نیستند، اما در لجن و فساد یک جامعه ی سنتی، دست و پا می زنند.
منبع اصلی ماجرای تفریحی رییس جمهور شوقی:

http://www.thesmokinggun.com/documents/celebrity/donald-trump-and-stormy-daniels-738920
شرح تصاویر:
رییس جمهور دونالد ترامپ با لباس ورزش گلف و پورن ستار ستورمی دینیلس.
مصطفی عمرزی

از کتابخانۀ:

مصطفی عمرزی

نویسنده:

مصطفی «عمرزی»| حفظ اطلاعات شخصی| | ما کی استیم؟ | | آرایشگر وبسایت | | شرایط استفاده | | تماس با ما |
Privacy Policy About us WebMaster Terms of Use Contact us